Agenda
Literaire activiteiten in stad en Ommelanden
Laden
za, 04 mei
14.00
Signeersessie
Signeersessie Gibril Sankoh & Ferdi Delies
Van der Velde Grote Markt – Groningen
21.00
Voorstelling
Koor 4 Mei-Projekt: Verboden stemmen
Koor 4 Mei-Projekt
zo, 05 mei
11.00
Voordracht
Spicy Sunday Special: vrijheidsmaaltijd
Met Charles Goudsmit, Esmé van den Boom, Dr Nii Ocquaye Hammond en Vamba Sherif
Museum aan de A – Groningen
14.00
Lezing
Lezing Patricia Snel
‘De Vondeling van Veenhuizen’
Boomker Haren – Haren
ma, 06 mei
20.00
Boekpresentatie
Language No Problem
Ragini Werner presents ‘Becoming Janice’
Godert Walter – Groningen
di, 07 mei
19.30
Interview
Stefan van der Poel over ‘Tussen Aduard en Auschwitz’
Sociëteit de Harmonie en Godert Walter – Groningen
20.00
Lezing
Esmé van den Boom bij Flanor
Literaire Studentenvereniging Flanor – Groningen
20.00
Lezing
Philip Dröge: De Tawl Hoe de Nederlandse taal (bijna) Amerika veroverde
Geboekt in Haren – Haren
wo, 08 mei
20.00
Voorstelling
Koor 4 Mei-Projekt: Verboden stemmen
Koor 4 Mei-Projekt
20.00
Voorstelling
Derek Otte – Tijd over
Op Maarhuizen – Winsum
do, 09 mei
19.30
Language No Problem
Groningen Poetry Stanza
Groningen Poetry Stanza – Groningen
20.30
Voorstelling
De Meindert & Teun & De Jonge Boschfazant & Kesanova Show
Kroeg van Klaas – Groningen
vr, 10 mei
19.00
Cursus
Auditie: koor van Hassenpflug x North
Up North & Hassenpflug – Leeuwarden
20.00
Voorstelling
Herman
Naar het boek van Marc van Bree
DNK – Assen
za, 11 mei
13.00
Voordracht
Presentatiemoment Wijkdichter Lewenborg
Vrijdag in de buurt – Groningen
19.00
Voorstelling
Nicky Manuputty & Sil en Dan
Ons verhaal
De Loods – Groningen
zo, 12 mei
15.00
Interview
Onder de vulkaan
Met Frank Nellen, Sander Bax en Geke Hankel
Onder de vulkaan – Groningen
16.00
Open podium
Dichterscafé de Graanrepubliek
Script & Co en Stichting Pittig Gekruid – Groningen
di, 14 mei
19.30
Lezing
Filosofie in een dichterspraktijk
Met Peter van Lier
Filosofisch café Groningen – Groningen
do, 16 mei
12.30
Lezing
Lunchlezing Joke Hermsen over heimwee naar de verte
Over ‘Onder een andere helm’
Tresoar – Leeuwarden
19.45
Lezing
Spraakmakende Boeken
Een jaarlijkse serie van 7 lezingen over literatuur
Faculteit der Letteren, Rijksuniversiteit Groningen
20.00
Boekpresentatie
Boekpresentatie Mathijs Sanders
‘Boekhouders van de vergankelijkheid’
Godert Walter en PoëzieCentrum Gent – Groningen
vr, 17 mei
15.00
Lezing
Pop-up presentatie: De Verhalenkoffer door Marianne Kootstra
Boomker – Haren
za, 18 mei
15.00
Interview
Cindy Zhu Huijgen over ‘Dit is ook China’
Interview door Britta van Bergeijk
Walter’s Bookshop – Groningen
15.30
Festival
Re:sources
Met Cypher Session, Tijdloos, Wisselstroom, Zozy en Wallplug
Noordstaat – Groningen
zo, 19 mei
15.00
Festival
Re:sources
Met Play the ground, Sheila Hoebas, Dansproductie Noordstaat en Spaces
Noordstaat – Groningen
di, 21 mei
20.00
Voordracht
Let’s Get Lyrical
Grand Theatre – Groningen
20.00
20.00
Lezing
INKT op locatie met Joke Hermsen
DNK & Van der Velde Assen – Assen
do, 23 mei
12.15
Interview
Naked Lunch met Jannemieke Caspers
Over ‘Het Heidi-feest’
Forum – Groningen
19.30
Lezing
Lezing/signeersessie Vivian Tevreden
Over ‘Ma Yenko – Een Caraïbisch levensverhaal’
Boekhandel Daan Nijman – Roden
19.30
Lezing
Margreet van Till en Jan Folkerts over Indië
Over ‘Verbannen van Java’ en ‘De koloniale illusie’
Sociëteit de Harmonie & Godert Walter – Groningen
20.00
Voordracht
English Classics: Pianoconcert en voorleessessie
Voordracht uit het werk van Jane Austen, Charlotte Brontë en Louisa May Alcott
Riemer – Groningen
vr, 24 mei
vr, 24 mei
20.00
20.00
Festival
Terug naar het begin
Terug naar het begin
za, 25 mei
19.00
Festival
Between the pages party
Van der Velde Assen – Assen
20.00
Beste Groninger Boekenfeest
Welke boeken worden verkozen tot Beste Groninger Boek van 2024?
NOORDWOORD – Groningen
zo, 26 mei
19.00
Language No Problem
The Grand Pillow Society
Ooh That’s Fruity!
Stroytrooper – Groningen
za, 01 jun.
16.30
Boekpresentatie
De meervoudige levens van Jacob Israël de Haan, een Nederlandse Lawrence of Arabia?
Over Jacob Israël de Haan (Smilde, 1881- Jeruzalem, 1924)
Forum – Groningen
21.00
Language No Problem
Voorstelling
Alok
Spot Groningen – Groningen
zo, 02 jun.
16.00
Interview
Interview met Lale Gül
Forum Groningen – Groningen
wo, 05 jun.
20.30
Voordracht
De Dichtclub
Kroeg van Klaas – Groningen
do, 06 jun.
19.45
Silent Book Club Fryslân
Tresoar – Leeuwarden
zo, 09 jun.
15.00
Voorstelling
Klinkende Stonde: verhalen en muziek
Lilian Dijkema – Tolbert
16.00
Open podium
Dichterscafé de Graanrepubliek
Script & Co en Stichting Pittig Gekruid – Groningen
di, 11 jun.
19.30
Cursus
Mijlpalen in de literatuur
Esmé van den Boom over ‘Terugkeer naar Brideshead’ van Evelyn Waugh
Schrijversvakschool Groningen – Groningen
do, 13 jun.
19.30
Language No Problem
Groningen Poetry Stanza
Groningen Poetry Stanza – Groningen
20.30
Voorstelling
De Meindert & Teun & De Jonge Boschfazant & Kesanova Show
Kroeg van Klaas – Groningen
vr, 14 jun.
18.30
Voorstelling
Het achtste leven (voor Brilka)
Theater Oostpool
SPOT Groningen – Groningen
20.00
Voorstelling
Theatervoorstelling: De kant van Ada
Forum – Groningen
za, 15 jun.
12.00
Festival
Bertemu Magazine
Verhalen, muziek en mooie gesprekken door verschillende Molukse auteurs en artiesten
Bertemu Magazine – Groningen
di, 18 jun.
20.00
Language No Problem
Lezing
Alejandra Ortiz bij Flanor
Literaire Studentenvereniging Flanor – Groningen
za, 22 jun.
16.00
Festival
Literair Festival Harlingen
Met Adriaan van Dis, Maartje Wortel en Rob van Essen
Boekhandel, bibliotheek en museum Harlingen – Harlingen
zo, 23 jun.
19.00
Language No Problem
The Grand Pillow Society
Superpower
The Grand Pillow Society – Groningen
do, 27 jun.
do, 27 jun.
19.30
19.30
Voordracht
Fryske Poëzyslam
Tresoar – Leeuwarden
za, 29 jun.
19.30
Voordracht
Vers van het land
Pieter Buisman, Boris Wanders, Fieke Gosselaar, Ruth Ruijgers, Michael ter Maat, kinderdichter Daan Wieringa en stadsdichter Esmé van den Boom
De Wiershoeck – Groningen
zo, 30 jun.
20.30
Language No Problem
Voorstelling
Nat Myers
Koreaans-Amerikaanse bluesdichter
SPOT Groningen – Groningen
vr, 05 jul.
19.00
Festival
Bij de strot
Sydney Lowell, Xillan, Art Srisayam, Jasper Albinus, Esohe Weyden en Betül Sefika
Podium Zuidhaege – Assen
do, 11 jul.
19.30
Language No Problem
Groningen Poetry Stanza
Groningen Poetry Stanza – Groningen
vr, 12 jul.
vr, 12 jul.
19.30
19.30