In mei wordt Mrs Dalloway 100 jaar! Het beroemdste boek van Virginia Woolf, over een vrouw die een feestje aan het organiseren is, maar tegelijkertijd terugkijkt op het leven en nadenkt over de dood, is een eeuw geleden geschreven, maar het voelt nooit gedateerd aan.
Op 13 april om 15:00 uur geeft Elke Maasbommel in Boekhandel Boomker in Haren een lezing over dit geweldige boek. Ze zal vertellen over de thema’s, de bijzondere, poëtische schrijfstijl, het Londen van de jaren twintig van de vorige eeuw, en over waarom dit boek nog steeds net zo mooi en belangrijk is als toen het gepubliceerd was.
Ook zal Elke iets vertellen over de vele adaptaties en bewerkingen van Mrs Dalloway, die allemaal net weer wat anders toevoegen aan het origineel.
Zondag 11 mei richt Elke haar aandacht op Oscar Wilde’s crucifix van Maarten Asscher. Er zijn ontelbare studies en biografieën over Wilde geschreven, maar nog nooit is het raadsel opgelost van de gouden crucifix die hij als student in 1876 aan zijn eerste grote liefde Florence Balcombe schonk. In een vermakelijke biografische vertelling, een soort detectiveachtige speurtocht, probeert Asscher de raadsels rondom deze curcifix op te lossen. Deze middag belooft een schitterende ode aan de verbeelding te worden.
De entree bedraagt €10,- en aanmelden kan via de site van Geboektinharen.com.