Ga naar de inhoud

Interview met Joost en Toon Oomen


Van der Velde Sneek

Van der Velde

Kruizebroederstraat 36, Sneek

7,50


wo, 26 feb - 20.00


Woensdag 26 februari vanaf 20:00 uur is Joost Oomen in onze winkel in Sneek. Hij wordt samen met zijn vader Toon Oomen geïnterviewd over zijn nieuwste boek Het paradijs van slapen. Toon Oomen is euthanasiearts in Friesland en voor zijn boek heeft Joost zijn vader geïnterviewd. Wil je erbij zijn? Meld je dan gauw aan via sneek@vanderveldeboeken.nl. Een kaartje voor deze avond kost €7,50. 

Gerrit Blauw leidde een rijk en mooi leven, en wil dat leven nu ook graag in schoonheid eindigen. Hij is niet ziek, hij heeft geen pijn, maar hij beschouwt zijn leven als voltooid. In zijn zoektocht naar een dokter die hem wil euthanaseren, stuit Gerrit op Theo Engel, die door het voortdurende contact met patiënten die ondraaglijk en uitzichtloos lijden zijn geloof in schoonheid juist is verloren. Lukt het Gerrit om Theo dat geloof terug te geven? En is dat voldoende voor Theo om Gerrit te helpen bij zijn wens om mooi dood te mogen gaan?

Het paradijs van slapen is een ode aan de schoonheid en een pleidooi voor euthanasie bij voltooid leven. Het is het verhaal van twee mannen met als inzet het recht om op eigen voorwaarden te sterven.

Voor het schrijven van deze roman interviewde Joost Oomen zijn vader, die in Friesland euthanasiearts is.