Ga naar de inhoud

De Literaire Hemel (afgelast)

Met Frank van Pamelen, Hans Katerberg en Rolf Mulder en Simon Mulder over Leopold


Stichting Literaire Activiteiten in Drenthe

Café de Amer

Amen 20, Amen

18,50


vr, 09 jan - 20.00


Wegens winters weer gesloten

Stichting Literaire Activiteiten in Drenthe heeft vanwege de slechte weersomstandigheden besloten dat De Literaire Hemel vrijdag a.s. niet doorgaat.

Bezoekers en schrijvers moeten geen onnodig risico nemen om naar Amen te komen.

Het goede nieuws is dat Hans Katerberg en Rolf Mulder nu vrijdag 13 maart over ‘Vals’ worden geïnterviewd. En Frank van Pamelen is vrijdag 10 april te gast in De Literaire Hemel voor een vrolijke ode aan de taal.

De eerstvolgende Literaire Hemel is vrijdag 13 februari. Dan zijn uitgenodigd:

Richard Osinga. Na het succesvolle Munt (stond op de lijst van SLC in 2024) verschijnt eind deze maand de razend actuele roman Bunker.

Marion Bruinenberg, opgegroeidDrenthe. Haar roman Ontaard  kreeg 4 sterren in DvhN.
Pauline Slot. In Een jaar met Simon schrijft ze over haar gearrangeerde leeshuwelijk met Simon Vestdijk (1898-1971), ooit een gevierd schrijver, nu grotendeels vergeten.

Jazz&Zo verzorgt de muziek

Boekhandel Van der Velde uit Assen is aanwezig met een stand.

In de eerste Literaire Hemel van 2026 draait het om taal

Vrijdag 9 januari ontvangen Annette Timmer en Joep van Ruiten in De Literaire Hemel in Amen schrijvers voor een gesprek over hun recent verschenen boek.

Frank van Pamelen is schrijver, dichter, cabaretier en neerlandicus. Hij heeft een scherp oog voor de taal. Geen wonder dat hij Het groot dictee der Nederlandse taal 2025 won bij de prominenten. In zijn nieuwe boek ‘Hebba Nolla’ deelt hij zijn fascinatie voor de veelzijdigheid van het Nederlands. Met zijn gekantelde kijk geeft hij commentaar op stoempend wielerjargon, politieke vertroebeltrends en wonderlijk dialect.

‘Van den vos Reynaerde’ kent veel interpretaties en versies. Na de eigenzinnige hervertelling van Tom Lanoye, winnaar van de Gerrit Komrij-prijs 2025, maakten Hans Katerberg en Rolf Mulder een Drentse bewerking van het Middeleeuwse schelmenverhaal.Ze waarschuwen dat ‘Vals’ geen boek voor tere kinderzieltjes is: seks, moord, incest, omkoperij en list en bedrog: het komt er allemaal in voor.

Simon Mulder is mede-samensteller van de biografische bloemlezing ‘Opgetild in een verdwijnen’, over het werk en leven van J.H. Leopold (1865-1925). Leopold was een bevlogen leraar en een muziek-en sportliefhebber, maar had daarbuiten een ingetogen en teruggetrokken persoonlijkheid. In zijn gedichten liet hij zich kennen.
In de aanloop naar de Poëzieweek eind januari krijgt Leopold, geliefd bij generaties lezers en dichters, alle aandacht in Amen.

Boekhandel Van der Velde uit Assen is aanwezig met een stand.

De Literaire Hemel, vrijdag 9 januari 2026 in café De Amer in Amen

Aanvang: 20.00 uur

Toegang: € 18,50, inclusief twee consumpties

Kaartverkoop via www.literairehemel.nl