Ga naar de inhoud

De Literaire Hemel

Met Gerard van Emmerik, Jeroen Dera en Sanne van Heijst over Els Pelgrom


Stichting Literaire Activiteiten in Drenthe

Café de Amer

Amen 20, Amen

18,50


vr, 09 okt. - 20.00


Vrijdag 9 oktober praten Annette Timmer en Joep van Ruiten in De Literaire Hemel als vanouds over goed geschreven boeken.

Te gast is Gerard van Emmerik. Zijn roman ‘Jij blijft’ is uitgeroepen tot BruutTAAL Regenboogboek 2026, de prijs voor het beste boek uit het lgbtq+-spectrum. 9 Oktober is het Paarse Vrijdag, een dag waarop scholen extra aandacht besteden aan diversiteit en inclusie. ‘Jij blijft’ is een intieme, indringende en autobiografische roman over liefde en dood, over wat we elkaar soms niet zeggen – en wat dat betekent.

Voor een groot deel van de bevolking is het lezen van boeken niet langer een vanzelfsprekende tijdsbesteding. En mensen (vaak jongeren) halen lage scores op leesvaardigheidstoetsen. Het jongste Pisa-onderzoek schetst een somber beeld. Jeroen Dera prikt in ‘De spagaat,’ een prikkelend essay over leescultuur en literatuuronderwijs, enkele misverstanden door en laat een optimistisch tegengeluid horen.

In de Kinderboekenweek een gesprek over een van de allergrootste kinderboekenschrijvers
Nederland: Els Pelgrom. Biograaf Sanne van Heijst schreef ‘Else’over haar onverwacht avontuurlijke leven en de moeizame weg naar succes. Els Pelgrom kreeg maar liefst drie keer
een Gouden Griffel, twee zilveren griffels en in 1994 de Theo Thijssen-prijs voor haar
oeuvre. Ze woonde o.a. in Drenthe, Groningen en in Spanje. Deze maand verscheen ‘Alles
gebeurt’ De Spaanse jaren 1984-1995 van Els Pelgrom in de serie Privé-domein.

De muzikale omlijsting is van pianist Maarten Koekkoek.

Boekhandel Van der Velde uit Assen verzorgt de boekverkoop.