Ga naar de inhoud

Boekpresentatie Maite Vermeulen: Welkom in Nederland


Bibliotheek Groningen

Bibliotheek

Molenplein 25, Ter Apel


vr, 11 dec. - 17.00


Ter Apel staat al jaren in het middelpunt van het Nederlandse asieldebat. Wie in Ter Apel woont of werkt, weet als geen ander wat dat betekent. Daarom sprak journalist Maite Vermeulen voor haar boek Welkom in Nederland – Het ware verhaal achter onze asielcrisis meer dan tweehonderd mensen die de afgelopen dertig jaar in Ter Apel woonden of werkten. Van burgemeesters en winkeliers tot staatssecretarissen, opvangmedewerkers en mensen die asiel zoeken. Hun verhalen vormen de basis van haar onderzoek naar Ter Apel en het Nederlandse asielbeleid. 

Hoe werd Ter Apel eigenlijk het centrum van de Nederlandse asielcrisis? En wat is er door de jaren heen veranderd? In Welkom in Nederland kijkt Maite verder dan de tegenstellingen tussen links en rechts. Ze laat zien hoe het Nederlandse asielsysteem in de praktijk werkt, waar het misgaat en waarom het zo moeilijk is om problemen op te lossen. Maar ook: dat er manieren zijn om het anders te doen. 

Op vrijdag 11 december is vanaf 17:00 uur de feestelijke boekpresentatie in de bibliotheek in Ter Apel. Maite zal kort over haar boek vertellen en daarna is er ruimte voor vragen en een borrel.