KORTOM is voor iedereen die zich een middag lang wil laten meenemen door verhalen. Voor ikjes-lezers en voor lang-lezers, voor mensen die in fragmenten, of juist in lange lijnen denken. Voor iedereen dus, om te praten over alles wat er gebeurt na het lezen van een kort verhaal. Het programma is een initiatief van Tjesse Riemersma, Vanya Julia ter Veld en Jaimy Hindriks.
Over de schrijvers
Roos van Rijswijk (1985) is een bekende stem, én bekend gezicht in het Nederlands literair landschap. Ze presenteert, interviewt, denkt na, maakt essays, maar is bovenal schrijver van romans en korte verhalen. Voor Kortom zal ze één van haar favoriete verhalen voorlezen, en in gesprek gaan over wat dat doet met haar (en ons).
Piet Glas (1962) is dit jaar veertig jaar boer op de Eikemaheert in Loppersum, al stond hij als peuter al met de hooischep naast zijn vader. Vanaf 2017 is de Eikemaheert biologisch. In de zomers is het er zo druk, dat hij enkel aan schrijven toekomt als het nota’s en bestellingen zijn, maar als de boerderij in de winters tot rust komt, stort Piet zich op verhalen, columns en essays. Hij schreef columns voor het Groninger landbouwblad en De Nieuwe Oogst en won ooit een verhalenwedstrijd van de VPRO en het NRC.
Liene Schipper (1999) is sinds kort deel van ‘De Aanzet’, een talentennetwerk voor Noordelijke Schrijvers. Hen schrijft poëzie, proza, scenario en meer. Aankomend jaar gaat Liene een performance maken over de mythes rondom waterzuivering, ufo’s en internetvriendschap.
Tjesse Riemersma (1993) is schrijver, journalist en filosoof. Hij ontving vorig jaar het Groningse Letterenstipendium en werkt aan een bundel korte verhalen en een non-fictieboek over het Nederlandse dijkdenken. Tjesse werkt als filosofierecensent voor Trouw en geeft les over essayistiek en posthumanisme aan de Rijksuniversiteit Groningen.
Jaimy Hindriks (1992) is de stadsdichter van Groningen. Ze droeg tijdens de schoolmusical in groep 8 haar shirt binnenstebuiten en achterstevoren en vergat haar tekst. 20 jaar later voelt het leven nog altijd binnenstebuiten en achterstevoren, maar de zinnen vergeet ze niet meer, deze creëert ze nu zelf.
Vanya Julia ter Veld (1994) is bedenker van Tussen de Tegels Lezen, en houdt zich op allerlei manieren bezig met hoe de mens leest (verzamelt). Ze schrijft, organiseert, maakt audioverhalen, (kinder)programma’s en geeft les in audio en schrijven.